2010-08-03

Rūtos receptas: Cukinija su česnaku (atsargos žiemai)Na, labai jau daug šiais metais cukinijų :-) Todėl puoliau ieškoti ką čia dar iš tų cukinijų būtų galima padaryti. Pirmą kartą bandau cukinijas su česnaku, atsiliepimai jau gaminusių šias salotas labai geri :-) Idėja paimta iš Supermamos.

Reikės:

2,5 kg kubelias pjaustytos cukinijos,
0,5 stiklinės aliejaus,
2 valg. šaukštai cukraus,
1 valg. šaukštas druskos,
0,5 l pomidorų padažo,
150 ml acto 9%,
100 g smulkintų česnakų.


Iš šio produktų kiekio išviriau beveik 3,5 litro cukinijų su česnaku, pritrūko tik kelių valgomų šaukštų :-)

Gaminimas:

Į puodą pilti aliejų, berti cukrų ir druską, sudėti cukiniją ir troškinti apie 10 min. Tuomet įdėti pomidorų padažą, troškinti dar 5 min. Pilti actą ir dar troškinti 5 min. Tuomet suberti česnaką, troškinti dar 10 min. Paruoštą masę dėti į stiklainius, palaikyti apverstus, kol atvės.

Pilstant į stiklainius nosį kuteno švelnus česnako kvapas! Kai paruošta masė atvėso, paragavome - labai skanu, tikrai verta pasidaryti! :-)Kadangi visiems patiko pirmasis blynas, nutariau, kad dar šiandien padarysiu ir antrą porciją šių salotų :-)

Antrą "reisą" patobulinau: įdėjau dar ir 0,5 kg saldžiųjų pipirų, kuriuos troškintis įdėjau kartu su cukinija. Šį kartą gavosi lygiai 3,5 litro cukinijų česnakinės košės :-)
Skanaus!

6 komentarai:

vilija rašė...

labai skaniai gavosi.mano vyras labai gyre. reiks dar daryti,nes iki ziemos gali nelikti...

Rūta rašė...

Džiugu, kad patiko :-)

Anonimiškas rašė...

sveiki,
O koki pomidoru padaza naudojate, gaminant sias salotas?

Rūta rašė...

Padažą galima naudoti koks tik patinka :-). Aš paprastai naudoju tai natūralų, tai aštrų padažą, kad skoniai truputį skirtųsi ;-)

Kotryna rašė...

Sveiki,
O kokiu būdu jūs kaitinate stiklainius? Aš pirmą kartą bandau daryti mišraines žiemai, todėl nelabai įsivaizduoju kaip tai daroma :(

Rūta rašė...

Kotryna, nekaitinu stiklainių su mišrainėmis, tik išplaunu ir perskalauju tuščius stiklainius verdančiu vandeniu prieš dėdama mišrainę.

 
UA-15895337-1