2010/07/29

Rūtos receptas: Marinuota daržovių mišrainė (atsargos žiemai)Užderėjo šiais metais darže gausus cukinijų derlius, nuosavų, ekologiškų :-) Skanumėlis! Skubu pasidalinti konservuotų daržovių receptu. Tai labai paprastai ir greitai paruošiamas valgis, o svarbiausia - skanus: gaunasi kaip mišrainė, labai tinkanti prie karštų patiekalų arba gaminant karštus ar kitus patiekalus (dėjau į troškintą mėsą, sriubą - labai skanu buvo :-))

Reikės:

2 kg cukinijos,
0,5 kg pipirų (paprikos),
1 valg. š. druskos,
150 g acto 9 proc.
1 stiklinės cukraus,
1 stiklinės saulėgrąžų aliejaus,
0,5 kg tradicinio (klasikinio) pomidorų padažo.

Iš šio produktų kiekio gaunasi apie 3 litrus salotų.

Gaminimas:

Cukinijas nuplauti ir supjaustyti kubeliais (jei cukinijos mažos, tai odelės nulupti nereikia, nes ji minkšta), pipirus perpjauti, išimti sėklas, supjaustyti kubeliais. Viską dėti į didesnį puodą, berti druską, cukrų, aliejų, padažą ir troškinti apie 40 min. Pabaigoje supilti actą, po to būtinai užvirti. Karštą masę dėti į stiklainius, užsukti dangteliais, palaikyti apvertus. Atšalusius stiklainius padėti šaltai.Skanaus!


9 komentarai:

Pasididžiuojanti Namų Šeimininkė rašė...

Jau ragavau. Na... laaaaabaiu skanu. Manu, kad net as i Ispanija grizusi gaminsiu ir saldytuve laikysiu :) (nes kitur per karsta)

Rūta rašė...

Būtinai pasidaryk :-) Bus kuo pavaišinti netikėtai užsukusius svečius, o ir pačiai pietums ar vakarienei tiks, kai tingėsis "rimtą" maistą gamintis ;-)

Pasididžiuojanti Namų Šeimininkė rašė...

O man ir taip paskutiniu metu tingisi gaminti :)

Anonimiškas rašė...

O cukinijos jau be seklu 2kg reikia ar ta visa pasvert ir tik tada ja darineti?

Rūta rašė...

Taip, jau paruoštos naudojimui: be sėklų, be odos, jei cukinija didelė ir oda stora ir kieta.

Dziugi rašė...

Laaaabai skanu! Tik aš dar svogūnėlio įdėjau... :)

Rūta rašė...

Malonu, Dziugi, kad tau patiko :-) O į šias salotas, manau, tiktų ne tik svogūnai, bet ir morkos bei kitos daržovės, tik gautųsi tuomet jau kito skonio salotos ;-) Bet eksperimentavimas virtuvėje tik į naudą - taip gimsta nauji patiekalai! :_)

Anonimiškas rašė...

O kur jūs matote čia salotas?

Rūta rašė...

Anonimiškas, esate visiškai teisus, ne salotos čia, bet mišrainė :-)Kaip skelbia Dabartinės lietuvių kalbos žodynas: mišrainė - smulkiai supjaustytų daržovių, kiaušinių ir kt. produktų mišinys su grietine, aliejumi ar kt. Ačiū už pastebėjimą, einu pakeisiu pavadinimą :-)

Related Posts with Thumbnails
 
UA-15895337-1